Allegro

Modul umožňuje publikování a produktů na Allegro, následné zpracování objednávek zpět do administrace Retailys a zasílání čísel balíků na Allegro

První nastavení

Před prvním použitím modulu je nutné jeho nastavení, naleznete ho v nastavení administrace pod záložkou externí moduly. Klikněte na přidat a zobrazí se vám stránka s jeho nastavením.

Klikněte na přihlásit se a poté se přihlaste přes přihlašovací tlačítko Allegro. Až se přihlásíte můžete stránku zavřít.

Před prvním prodejem na webu Allegro je nutné nastavit prodej: https://allegro.pl.allegrosandbox.pl/myaccount/FillData.php

Pod dalším tlačítkem jsou vypsány všechny kategorie, které Allegro využívá, je nutné vybrat si co nejdetailněji je to možné. Následně její ID vložit do polí na začátku stránky. Do prvého políčka se nastavuje výchozí kategorie a do dalších políček můžete přímo propojit kategorie z administrace do kategorií v Allegro. Po potvrzení ID kategorie se vám zobrazí stránka pro napojení parametrů. Vždy k danému parametru přidejte parametr z administrace Retailys. Tučně jsou zobrazeny parametry které jsou v dané kategorii povinné. Po potvrzení by vše mělo proběhnout správně a stránku můžete zavřít.

Krok 2 - Připojování parametrů

Dále je třeba vyplnit ID kanálu který připojujete a poté doplňte ID dopravní metody kterou chcete připojit, nabídka podporovaných dopravců je omezená (GLS, DHL, DPD).

Poté stačí už jen celé nastavení uložit, pokud vše proběhlo v pořádku zobrazí se hláška potvrzující že inicializace proběhla úspěšně, pokud nastala chyba bude zobrazena chybová hláška popisující problém.

Minimální cena produktu je 1 PLN

Některá data se aktualizují pouze při ukládání modulu, takže pokud se změní například sklad, adresa firmy nebo ceník dopravce změna nebude promítnuta na Allegro

Ceník pro publikování nabídek se nachází zde: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat

Funkce modulu

Po úspěšné aktivaci modulu se aktivuje automatické nahrávání a aktualizace cen a skladových zásob. Dále se budou stahovat objednávky a odesílat čísla balíčků. Všechny nabídky obsahující potřebná data by se měli objevit na webu Allegro do druhého dne.